ОВР ГЕВГЕЛИЈА СО КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ЛИЦЕ КОЕ СЕ СОМНИЧИ ЗА ОБЉУБА ВРЗ МАЛОЛЕТНИК

WEB Телевизија во живо

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против Р.П.(25) од гевгелиско село поради постоење основи на сомнение дека на 04.08.2023 извршил обљуба врз малолетник.

Тој бил лишен од слобода и со судска наредба бил извршен претрес во неговиот дом, при што биле пронајдени и одземени предмети поврзани со делото.

Р.П. бил задржан во полициска станица и по консултации со јавен обвинител поднесена му е пријавата, а од страна на судија на претходна постапка определена му е мерка притвор.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *