МАКЕДОНСКАТА РАКОМЕТНА КАДЕТСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ВЕЧЕРВА ВО БОРБА ЗА 9-ТО МЕСТО НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО

WEB Телевизија во живо

Македонските кадети, во кои настапуваат и двајца ракометари од ова поднебје, Тодор Узунчев и Антонио Николоски, денес на Светското првенство во Хрватска ќе се борат за освојување на 9 место.
Ривал на избраниците на Раде Стојановиќ ќе биде незгодната репрезентација на Чешка. Натпреварот меѓу Македонија и Чешка ќе стартува со почеток од 20:00 часот.
Без разлика на исходот од денешниот дуел, пласманот на избраниците на Раде Стојановиќ во ТОП 10 на кадетскиот Мундијал е голема потврда дека Македонија има ракометна иднина.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *