КПМ: НАЈСТРОГА ОСУДА ЗА ПРЕДАВНИЦИТЕ НА МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА

WEB Телевизија во живо

Обидот за преименување на улицата “Втора македонска ударна бригада”, која е симбол на антифашистичката борба, на жртвата на бројните комунисти кои ги дадоа своите животи во името на непокорот и слободата, како комунисти го осудуваме и квалификуваме како насилен и вандалски чин. Нема да ви помине, секогаш сме на барикадите против фашистичкиот окупатор, како и да се вика!

Комунистичка Партија на Македонија

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *