ИСТОРИСКИ УСПЕХ НА МЛАДИТЕ РАКОМЕТАРИ НА МАКЕДОНИЈА.СО ПОБЕДАТА НАД ЧЕШКА 9-ТИ СМЕ НА СВЕТОТ

WEB Телевизија во живо

Македонската машка кадетска репрезентација со победа го заврши настапот на Светското првенство за играчи до 19 години кое се одржува во Хрватска. Избраниците на селекторот Стојановиќ вечерва во дуелот за пласман на 9 .место ја совлада Чешка со 28-22, полувреме 13-11, со што остварија историски успех.
Нашите надежи од самиот почеток на дуелот во Копривница беа во водство,Чесите израмнуваа неколку пати но, во второто полувреме при резултат 17-17, ние влеговме во серија од 9-3, по што лесно го добивме натпреварот.
Калајџиески со 12 голови беше најефикасен во македонската репрезентација.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *