ХУМАНИТАРЕН ТУРНИР ВО ПИНГ-ПОНГ ГЕВГЕЛИЈА 2023

WEB Телевизија во живо

Општинската организација на Црвен крст Гевгелија и Клубот на млади и оваа година традиционално организираат хуманитарен турнир во пинг-понг.
Турнирот ќе се одржи во Спортската сала „26-ти Април“ на 2 и 3 септември 2023 година.
Учесниците може да се пријавуват на телефонскиот број : 077 736 656 (кај Кристијан) и во просториите на Црвен крст Гевгелија.
Котизацијата за поединци е 300 денари додека за двојки е 400 денари.
СОБРАНИТЕ СРЕДСТВА ОД ТУРНИРОТ ЌЕ БИДАТ НАМЕНЕТИ ЗА ПОМОШ И ПОДДРШКА НА НАШИ СОГРАЃАНИ ВО СОЦИЈАЛЕН РИЗИК.
Пријави се, играј, забавувај се и биди дел од хуманата мисија!
Влезот за гледачите ќе биде бесплатен

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *