ЦЕЛОВЕЧЕРЕН КОНЦЕРТ НА АНСАМБЛ „БОЈМИЈА“ ВО РАМКИ НА „ГЕВГЕЛИСКО КУЛТУРНО ЛЕТО“

WEB Телевизија во живо

Продолжува „Гевгелиско културно лето“ со организација на настани за сечиј вкус. На 9 август, следи целовечерен концерт на Ансамблот за традиционални ора и песни „Бојмија“, којшто ќе се одржи на платото пред Народниот театар- Гевгелија, со почеток во 20:00 часот.
 
Членовите на„Бојмија“, кои неодамна се вратија од успешната турнеја во Холандија, пред гевгеличани, ќе се претстават со кореографски поставки од својот богат репертоар. Настанот е во организација на ЈОУ Пионерски дом- Гевгелија и ЈОУ Дом на култура „Македонија“- Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *