„БАЛАМОВ КОМПАНИ“ ПОБЕДНИЦИ НА ТУРНИРОТ ВО МАЛ ФУДБАЛ „КМФ МИРАВЦИ 2023“

WEB Телевизија во живо

Екипата на „Баламов компани“ од Негорци е победник на турнирот во мал фудбал „КМФ Миравци“. Во финалето тие славеа против екипата на „Црна река“ од Возарци со резултат 4 : 2 .
Третото место во „малото финале“го освои екипата на „Алулпласт Васил“ од Јосифово кои беа подобри од „Стамков трејд“ од Гевгелија. со резултат 3 : 2.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *