УШТЕ ЕДНА МУЗИЧКА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА ПРЕД ГЕВГЕЛИЧАНИ РАСКАЖАА, ПРЕКУ СВОИТЕ НОТИ, „TRIO GENTLEMEN“

WEB Телевизија во живо

Дом на култура „Македонија“, во рамките на Гевгелиското културно лето, синоќа, ни приреди уште една возбудлива средба со популарното „Трио Џентлмен“. На платото пред Народниот театар, во пријатната јулска ноќ се разлееа нотите на популарните светски и домашни љубовни теми.

Публиката уживаше во специфичната изведба на ова популарно и атрактивно трио на One night only , The man you love, Regresa a mi, Beautiful Maria, Historia de un amor, Piensa en mi, Quisaz, Volare, Lasciate mi, O sole mio, Bella ciao , Conte partiro, Штом ноќта помине и Штом се сака.

И овој пат, оперските пејачи Дејан Стоев- тенор, Кристијан Антовски- баритон и Јане Дунимаглоски- тенор, кои делуваат како „Трио Џентлмен“ ги оправдаа очекувањата на гевгелиската публика изведувајќи класични теми, поп странски и домашни хитови, канцони и шпански песни, во нивниот познат манир.
Ги разгалија срцата на присутните гевгеличани, беа модерни, елегантни, класични, распеани или едноставно беа Трио „Џентлмен“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *