УЧЕНИЦИТЕ НА „ШКОЛАТА ЗА ГИТАРА“ ЌЕ СЕ ПРЕТСТАВАТ СО УШТЕ ЕДЕН КОНЦЕРТ ПРЕД ГЕВГЕЛИЧАНИ

WEB Телевизија во живо

Учениците од школата за гитара при Дом на култура Гевгелија, уште еднаш заеднички ќе се претстават со изведби на познати странски и домашни нумери на третиот концерт кој ќе биде одржан на 26 јули (среда), 2023 година со почеток од 21часот.
На платото пред Народниот театар – Гевгелија, публиката ќе има можност да ужива во звуците од гитарите на учениците кои ја посетуваат Школата за гитара, под менторство на Костадин Динев, како и на формираниот „Guitar school band“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *