ПРОДАДЕН СКИЈАЧКИОТ ДЕЛ ОД СКИ-ЦЕНТАРОТ КОЖУФ

WEB Телевизија во живо

По седум години стечај, продаден е движниот имот на ски-центарот Кожув. Купувач е скопска фирма, која за 21,5 милиони денари ќе стане сопственик на скијачкиот дел. 

„Со мнозинство гласови од присутните доверители се прифати понудата за продажба на скијачкиот дел, движниот имот на стечајниот должник“, изјави Богољуб Макревски.
 
Останува надежта дека сега ќе се јави и заинтересиран купувач на недвижниот имот, а тоа е земјиштето на ски-центарот“, додаде Макревски.
Овој чин на продажба го поддржа и поранешниот сопственик на ски-центарот Кожуф, Ангел Наков.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *