ЗАПОЧНА МЕМОРИЈАЛНИОТ КОШАРКАРСКИ ТУРНИР „БОБИ ПЕТКОВСКИ 2023“

WEB Телевизија во живо

Македонската машка кошаркарска репрезентација до 18 години загуби од Грција со 66-93 во воведното коло од Меѓународниот турнир „Боби Петковски“ што вчеравечер почна во Гевгелија.
 
Македонските јуниори одржуваа резултатска неизвесност до последната четвртина која Грците ја отворија со серија од 8-0 и стекнаа недостижна предност од 67-51 до крајот на натпреварот.
Капитенот Шошкиќ со 21 поени беше најефикасен во македонските редови. На турнирот настапуваат и репрезентациите на Црна Гора и Израел. Македонската репрезентација, попладнево во рамки на второ коло ќе игра против Црна Гора.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *