ВО ГЕВГЕЛИЈА МИНАТАТА ГОДИНА СЕ СКЛУЧЕНИ 30 БРАКОВИ ПОВЕЌЕ ОД 2021 ГОДИНА

WEB Телевизија во живо

Според податоците на Државниот завод за статистика, бројот на склучените бракови во 2022 година, во споредба со претходната година, е намален за 3.4 % и изнесува 12 882 склучени бракa.
Во Општина Гевгелија, во 2022 година биле склучени 109 бракови, за 30 повеќе од 2021 година, кога биле склучени 79 бракови.
Најмногу бракови, 1 851 или 14.4 %, се склучени во месец август, а најмалку во месец ноември, 761 брак или 5.9 %.
Бројот на разводи во 2022 година бележи намалување од 17.9 % во споредба со 2021 година и изнесува 1 613 разведени брака.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *