УТРЕ, ПОНЕДЕЛНИК, 5 ЈУНИ, ЌЕ СЕ ИЗВРШИ ТЕРИСТИЧКА И ЛАРВИЦИДНА ДЕЗИНСЕКЦИЈА ВО ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Се известуваат граѓаните од општините во Југоисточниот регион, дека на 05, 06 и 07 Јуни 2023 година, во раните утрински часови и во текот на пладневните часови ќе се врши теристичка и ларвицидна дезинсекција со следниот распоред:

• На 05.06.2023 (Понеделник), во општините Валандово, Дојран, Гевгелија;
• На 06.06.2023 (Вторник), во општините Струмица, Босилово, Ново Село, Радовиш и Конче;
• На 07.06.2023 (Среда), во општина Василево.

Доколку временските услови се неповолни, дезинсекцијата ќе се изврши кога временските услови ќе бидат подобрени.
 
Се известуваат сопствениците на пчелни семејства да преземат соодветни мерки за заштита, односно да ги затворат истите во најавениот временски период.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *