ПРВА НАГРАДА ЗА ЕСЕЈ ЗА ИЛИНА ИВАНЏИКОВА ОД СОУ „ЈОСИФ ЈОСИФОВСКИ“

WEB Телевизија во живо

Тимот на Меѓународен Славјански Универзитет ги објави резултатите од конкурсот за есеј. СОУ „Јосиф Јосифовски“ од Гевгелија го понесе епитетот – најдобар есеј од вкупно 88 пристигнати трудови. Илина Иванџикова под менторство на професорката Бисерка Макревска го освои првото место за есејот „ Во огледалото – слика за нас самите“, за што како награда доби таблет.
 
Ученичката Тамара Стојанова од СОУ „Богданци“ под менторство на наставникот Соња Србова ја освои Втората награда, додека третата награда му припадна на Бојан Јакимовски од СОУ „Ѓорче Петров“ од Крива Паланка..
Менторите на сите учесници во конкурсот ќе добијат сертификати.
 
Комисијата беше составена од 4 членови: проф. д-р Соња Ризоска Јовановска, м-р Кирил Трајчев, проф. д-р Катерина Видова, Татјана Алексиќ

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *