ПРЕД ДЕВЕТ ГОДИНИ, „БАСКЕРФЕСТ 2014“ ЈА КРЕНА ГЕВГЕЛИЈА НА НОЗЕ

WEB Телевизија во живо

Денес се потсетуваме дека на денешен ден, пред девет години во Гевгелија гостуваа уметниците од интернационалниот уличен фестивал Баскерфест. 

На шеталиштето, на неколку локации од 19:00 до 23:00 часот настапија повеќе учесници на овој меѓународен фестивал од целиот свет.
 
Најголем интерес предизвикаа танчерите и музичарите на групата Барбароса.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *