МПЦ ПОВИКУВА НА МИРЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОНЕСУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА РОДОВА ЕДНАКВОСТ

WEB Телевизија во живо

Синодот на МАКЕДОНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА одлучи да го повика народот на мирен протест против донесување на Законот за родова еднаквост и измените во Законот за матична евиденција, со кои се планира да се легализираат безброј родови т.е. пола, што е спротивно на научните факти и спротивно на која било вероисповед.
 
Замолуваме, како што е и наведено во соопштението, сите присутни достоинствено и мирно да излезат на протест и да не дозволиме емоциите на револт да се претворат во недолични дела со кои само ќе се наштети на нашата мисија да се заштитат децата, семејните вредности и правата на жените.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *