МЕЃУНАРОДЕН МЕМОРИЈАЛЕН КОШАРКАРСКИ ТУРНИР „БОБИ ПЕТКОВСКИ“ 2023 ВО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Од утре, вторник,, 27 јуни, во салата „26 Април“ во Гевгелија ќе стартува новото издание од меѓународниот меморијален кошаркарски турнир „Боби Петковски“,во сеќавање на прерано починатиот тренер на младинските категории на КК „Кожув“, Боби Петковски.На овој собир ќе учествуваат четири национални тимови под 18 години, Македонија, Израел, Црна Гора и Грција.
Ова ќе биде добра можност за селекторот Апостолски Лечиќ да ја провери подготвеност на тимот на кој смета за настапите на Европското првенство од Дивизијата „Б“ кое ова лето од 21. до 30. јули ќе се одржи во Матошинос – Португалија.
РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ
27. ЈУНИ (ВТОРНИК)
17.00: МАКЕДОНИЈА – Грција
19.00: Црна Гора – Израел
28. ЈУНИ (СРЕДА)
17.00: МАКЕДОНИЈА – Црна Гора
19.00: Грција – Израел
29. ЈУНИ (ЧЕТВРТОК)
17.00: Израел – МАКЕДОНИЈА
19.00: Грција – Црна Гора

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *