ВАЛЕНТИНА УЗУНОВА ГО ОСВОИ ТРЕТОТО МЕСТО НА „KRUSEVO TRAIL CHALLENGE 2023“

WEB Телевизија во живо

Од 12-ти до 14-ти мај 2023 година во прекрасното Крушево се одржа второто издание на Krushevo Trail Challenge. Krusevo Trail Challenge е меѓународен настан на отворено што се одржува во околината на Крушево, Македонија, само за најхрабрите во организација на „Ориентирачки клуб Златоврв“ и Општина Крушево.
 
Нашата Валентина Узунова, која секоја трка ја трча во поддршка на пациентите од Пулмонална хипертензија, и членка на ЗПСК „Кожуф“, во овие три предизвикувачки трки, на 13 километри, ноќна трка на 8 километри и полумаратон на 21 километар, во вкупниот пласман го освои третото место.
Како што ни кажа самата валентина, и покрај тоа што не била целосно здравствено подготвена, го издржала овој тест на издржливост и брзина

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *