ТРИТЕ НАЈГОЛЕМИ КОМПАНИИ СПОРЕД ПРИХОДОТ ВО ГЕВГЕЛИЈА СЕ „КОНТИХИДРОПЛАСТ“, „МАКОТЕН“ И „ПРИНЦЕС ХОТЕЛ И КАЗИНО“

WEB Телевизија во живо

Двете казина на македонско-грчката граница се меѓу трите најголеми гевгелиски фирми, а заедно прават приход колку „Kонтихидропласт“најголемата компанија од градот распослан по македонско-грчката граница. 
 
И уште еден факт Гевгелија со своите петнаесетина илјади жители, економско чудо без тешка индустрија, има 10 компании со вкупен приход поголем од 176 милиони евра. Е тоа значи јужна граница во економска смисла на зборот, пишува порталот Фактор
 
Гевгелија е македонскиот Лас Вегас, колку тоа да звучи предимензионирано и неспоредливо, но за наши услови двете казина и нивните угостителски и хотелски услуги даваат најзначен импулс на гевгелиската економија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *