ТРИ ПРВИ И ЕДНО ВТОРО МЕСТО ЗА УЧЕНИЦИТЕ ПО ВИОЛИНА И ПИЈАНО ОД ООМУ „ВАСО КАРАЈАНОВ“ НА НАТПРЕВАР ВО ШТИП

WEB Телевизија во живо

Учениците по виолина и пијано од ООМУ „Васо Карајанов“ од Гевгелија успешно се претставија на Меѓународниот фестивал со натпреварувачки каракатер „Сергеј Михајлов“ – Штип. Нивните знаења беа наградени со:
– прва награда за Викторија Каракабакова (класа проф. Маја Зафирова)
– прва награда за Матеа Тунџева (класа проф. Маја Зафирова)
– прва награда за Илија Димов (класа проф. Владо Сапламаев)
– втора награда за Сара Видичек (класа проф. Костадин Издушнов)
Честитки за постигнатите успеси до учениците, нивните наставници и корепетиторката Соња Јованова

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *