ШАХОВСКИОТ КЛУБ „7-МИ НОЕМВРИ“ ЌЕ УЧЕСТВУВА ВО КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ВЛЕЗ ВО ВТОРАТА МАКЕДОНСКА ШАХОВСКА ЛИГА

WEB Телевизија во живо

Сениорската екипа на Шаховскиот клуб 7 Ноември,овој викенд на 27 и 28 Мај (сабота и недела) и наредниот викенд, на 03 и 04 Јуни (сабота и недела) во хотел Континентал -Скопје,ќе учествува во квалификациите за влез во Втора лига.

На овие квалификации се пријавија 16 екипи а првопласираните две екипи ќе стекнат право да играат во Втората македонска лига. Екипата од Гевгелија брои 12 членови:

Саво Спасеновски,Тоше Андонов, Благојче Најдески,.Перо Димов, Слободан Дачев, Борче Танчев, Славчо Кочев, Коле Думаловски, Борис Јованџиков, Дуле Андонов, Илија Велков и Пепи Танчев.

Како што изјавуваат од клубот, сите играчи се спремни да го дадат својот максимум и се надеваат на добар резултат.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *