ПРВО МЕСТО ЗА ИРИНА ПРОШЕВА НА НАТПЕВАРОТ НА ИНСТИТУТОТ ЗА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК

WEB Телевизија во живо

На Државниот литературен натпревар, организиран од Институтот за Македонски јазик ,,Крсте Петков Мисирков”, по повод 70-годишнината од нивното постоење, на тема: ,,Јазикот наш денешен”, ученичката Ирина Прошева III3, под менторство на проф. Жаклина Атанасова, освои I место во средношколската категорија. Доделувањето на наградите ќе биде во состав на свеченост по повод јубилејот на Институтот, на 27.6.2023 год.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *