ПРОТОЕРЕЈ ЉУПЧЕ МИЛАНОВ Е ИЗДИГНАТ ВО ПРОТОЕРЕЈ-СТАВРОФОР, НАЈВИСОК СВЕШТЕНИЧКИ СТЕПЕН НА СЛУЖБА ВО ЦРКВАТА

WEB Телевизија во живо

Со премудрата промисла на Бог Седржителот, на предлог на Неговото Високопреосвештенство Митрополит Повардарски господин Агатангел, а со Одлука на Светиот Архиерејски Синод на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, Намесникот на Гевгелиско Архиерејско Намесништво протоереј Љупче Миланов, беше издигнат на највисокиот свештенички степен на служба во Црквата, во чинот на протоереј-ставрофор.
Г. Агатангел оваа радосна вест ја соопшти пред многубројните верници во манастирската Црква „Свети Спас“
Достоен !!!

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *