ПЕТТИ МЕМОРИЈАЛ „ДР ЃОРГИ ПЕТКОВ“ ВО ЧЕСТ НА ДОБРИОТ ЧОВЕК, ВРВНИОТ ДОКТОР И ВЕШТИОТ АЛПИНИСТ

WEB Телевизија во живо

„НА ПЛАНИНАТА ГО НАОЃАМ МОЕТО ВИСТИНСКО ЈАС“.
ВЕЧНА ТИ СЛАВА ДОКТОРЕ!
И оваа година, живописниот Кожуф иако дождлив и ветровит , овозможи да биде реализиран 5-от Меморијален марш во чест на ,, Др. Ѓорги Петков”. Учесници од повеќе планинарски друштва и домаќинот ЗПСК Кожуф од Гевгелија, денес, недела 21 мај, успешно се искачија на врвот Мала Рупа на 2004 метри надморска височина и поминати 17 км.
Врвот Мала Рупа на кој ќе се искачуваат ппријавените планинари се наоѓа на планината Кожуф на самата граница помеѓу Македонија и Грција, помеѓу врвовите Сува Рупа, висока 1960м. и врвот К-92, висок 2112м.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *