ПЕТ ПРВИ И ЕДНА ВТОРА НАГРАДА ЗА УЧЕНИЦИТЕ НА ООМУ „ВАСО КАРАЈАНОВ“ НА „АРТ ИН 2023“ ФЕСТИВАЛОТ ВО КАВАДАРЦИ

WEB Телевизија во живо

Од 26 до 28 мај во Кавадарци се одржa Интернационалниот фестивал на класична музика „Арт ин“. ООМУ „Васо Карајанов“ редовно зема учество на овој реномиран фестивал со свои ученици. Оваа година учениците освоија пет први и една втора награда, и тоа:

– прва награда за Јована Мимиева (класа проф. Соња Панова)
– втора награда за Јована Кочева (класа проф. Соња Панова)
– прва награда за Илија Димов (класа проф. Владо Сапламаев)
– прва награда за Душко Димитров (класа проф. Владо Сапламаев)
– прва награда за Хана Малевска (класа проф. Владо Сапламаев)
– прва награда за Сара Видичек (класа проф. Костадин Издушнов)
 
Честитки за постигнатите успеси до учениците, нивните наставници и корепетиторот Владо Сапламаев!
Инаку, Меѓународен натпревар за класична музика АРТ ИН е од меѓународен, едукативен и натпреварувачки карактер,формиран со цел да се развива културниот и образовниот живот преку соработка и дружење на деца и возрасни музичари – уметници од целиот свет.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *