ОД ДЕНЕСКА ДО КРАЈОТ НА МАЈ ТРАЕ ЗАПИШУВАЊЕТО НА ПРВАЧИЊАТА

WEB Телевизија во живо

Од денеска до крајот на мај ќе трае запишување ученици во прво одделение во учебната 2023/2024 година, на територијата на Општина Гевгелија.
 
Условите за запишување прваче се да има наполнето шест години до крајот на 2023 година, и за оние кои сакаат, за деца родени во текот на јануари 2018 година, да се достави извод од матична книга на родените, да биде доставена потврда за примените задолжителни вакцини за детето, како и потврди за офталмолошки и стоматолошки прегледи издадени од надлежни установи.
 
Родителите задолжително закажуваат термин за прием на документи и интервју со детето на следните телефонски броеви, со целосно почитување на реонизацијата на училиштата и живеалиштето на децата.
 
ООУ „Крсте Мисирков“-078/447- 373
ООУ „Владо Кантарџиев“ -070/624- 311
ООУ „Климент Охридски -078/ 392- 419
ООУ „Ристо Шуклев“ -075/260- 839

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *