MYSTIC DANCE ПРОДОЛЖУВА СО УСПЕШНИ НАСТАПИ. „ОСВОЕН“ И СОЛУН

WEB Телевизија во живо

Успешната сезона на MYSTIC DANCE продолжува. Тие се враќаат со трофеи од уште еден натпревар, овој пат Меѓународниот натпревар „Салоника опен“ во Солун кој што се одржа на 13 и 14 мај 2023 година. Наградите се следни:
-1 МЕСТО ХИПХОП МЕГА ГРУПА
– 3 место Јуниори хипхоп
-деца соло хипхоп влез во финале за Меглена и Марија Аблакова и второ место за Елена Симјановска
-прво соло учество за јуниорите Јагода и Михаела
-3 место соло хипхоп младинци за Данче, 5 место за Петја

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *