МЛАДИНЦИТЕ НА РК „МЛАДОСТ 1977 “ ПРОТИВ РК „СТРУГА“ СЕ БОРАТ ЗА ВЛЕЗ ВО Ф-4

WEB Телевизија во живо

Денеска, понеделник, 22 мај, во салата „Млаз“, Богданци, со почеток од 17:30 часот младинската екипа на РК Младост 1977 од Богданци се соочува со најголемиот предизвик сезонава и последната пречка пред пласман во најдобрите четири во Македонија.
Сезонава тие играат одлично и се во серија од 9/9 последователни победи, и завршија на второто место во регуларниот дел. Сега останува уште пречката наречена Струга.
Влезот е слободен.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *