МАТУРСКИ ТАНЦ 2023 ВО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

168 матуранти од СОУ„Јосиф Јосифовски“ утре, петок, 19 мај, точно во 12 часот, доколку времето дозволи, на шеталиштето во Гевгелија ќе го одиграат познатиот матурски квадрил, како дел од годинашната „Матурска парада 2023“.Изминатите денови тие вежбаа под будното око на Активот на спортот при СОУ „Јосиф Јосифовски“ на чело со Јулија Беќарова и Влатко Семенаков
Матурантите ќе играат на музиката од Штраусовата опера „Лилјакот“, на која ќе го танцуваат квадрилот, заедно со нивните врснициод четири града од Македонија, како и матурантите од 62 града во Босна и Херцеговина, Бугарија, Словачка, Словенија, Србија, Турција, Унгарија, Хрватска, Црна Гора, ќе го слават матурирањето.
Доколку временските услови се лоши, Матурската парада ќе се изведе во спортската сала „26 Април“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *