МАТУРАНТИ СРЕЌНО. ЖИВОТОТ Е ПРЕД ВАС.

WEB Телевизија во живо

Матурските испити и матурските прослави се ваш доказ пред себе и општеството дека сте доволно зрели.
168-те матуранти од СОУ„Јосиф Јосифовски“денес, точно во 12 часот, на шеталиштето во Гевгелија, во исто време со матурантите од Скопје, Охрид и Струга, го одиграа познатиот матурски квадрил, како дел од годинашната „Матурска парада 2023“.

Матурантите беа поздравени од градоначалникот Сарамандов и директорката Танева, кои честитајќи им го овој убав ден им посакаа најнапред добро здравје, а потоа што повеќе стекнати, нови искуства кои ќе придонесат во градењето на нивната личност и нивниот поглед кон светот.
 
Оваа година, учество во матурската парада имаа Словенија, Србија, Словачка, Македонија, Црна Гора и Унгарија

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *