МАТУРА ЌЕ ИМА. ШТРАЈКОТ НА „ДИЦ“ ВО МИРУВАЊЕ

WEB Телевизија во живо

Државниот испитен центар ќе го стават во мирување штрајкот. Како причина за тоа ги наведуваат сомнежот дека ако присилно се спроведе матурата може да ја доведе во прашање валидноста на тестовите.
 
Оваа одлука ја соопштија по изјавата на министерот за образование и наука Јетон Шаќири дека матура на 27 мај мора да има. Од Државниот испитен центар преку соопштение испратија порака до матурантите и министерот за случувањата и нивната одлука.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *