КОНЦЕРТ НА ФИЛМСКИ ТЕМИ НА ВЛАДИМИР КОСТОВ И МАРИЈА ВРШКОВА

WEB Телевизија во живо

На 11 мај, четврток, 2023 година, Дом на култура од Гевгелија организира концерт насловен како ,, Филмски теми од македонски и американски филмови,, во изведба на Владимир Костов / виолина/ и Марија Вршкова / клавир/
Концертот ќе се одржи во малата сала на народниот театар, со почеток од 20 часот.
Влезот е слободен.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *