ИВАНА ГРУЈИЌ ДРЖАВЕН ПРВАК ВО ТЕНИС МЕЃУ СРЕДНОШКОЛКИТЕ

WEB Телевизија во живо

Голем успех постигна ученичката од СОУ „Јосиф Јосифовски“, Ивана Грујиќ, на Државното првенство во тенис за Средните училишта во машка и женска конкуренција, кое денес се одржа на тениските терени на СРЦ Маркови кули во Прилеп. Таа го освои првото место, под менторство на професорот Влатко Семенаков. Во финалето, Грујиќ беше подобра од Ксенија Мано од СОУ Таки Даскало од Битола.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *