ГОЛЕМ УСПЕХ НА УЧЕНИЦИТЕ ОД СОУ „БОГДАНЦИ“ НА ОБРАЗОВНОТО РАНДЕВУ ВО ГОСТИВАР

WEB Телевизија во живо

Со посветена работа, вроден квалитет и големо единство секогаш се постигнуваат врвни резултати во секој сегмент од животот, па и во образованието. Тоа, на најдобар начин го докажаа учениците од СОУ „Богданци“ освојувајќи со своите ментори три втори и едно трето место.
 
ВТОРО МЕСТО- Интервју за работа на македонски јазик
Ученик: Божица Јакимова
Ментор: Верица Ризовска
 
ВТОРО МЕСТО- Маркетинг план
Ученици: Бојана Трајкова, Цветанка Спасова, Стефани Димитрова, Божица Јакимова
Ментор: Стојанка Ангелковиќ
 
ВТОРО МЕСТО- Најдобра модна ревија
Ученици: Билјана Дуева, Симона Ѓоргиевска, Михаела Митевска, Јасмина Караколева, Ели Миткова, Ерѓул Шакирова, Зорица Шлепетурова, Лилјана Ангова, Асима Салија, Цветанка Атанасова, Теодора Сапламаева, Александра Јовановска, Кристина Ѓорчевска, Сања Кочова, Софија Етемовска, Марија Тодорова
Ментори: Весна Ристовска и Ирена Бојманлиев
 
ТРЕТО МЕСТО- Најдобар штанд
Ученици: Дијана Миленковска, Викторија Соколова, Стефан Петров, Илија Шутаров и Божица Јакимова
Ментори: Ирена Минова, Милица Ампова и Рисана Тасева

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *