ФК „КОЖУФ“ СО ПОБЕДА НАД СКОПСКИ „ВАРДАР“ ГО ЗАВРШИ ПРВЕНСТВОТО ВО ВТОРАТА МАКЕДОНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА НА ДЕВЕТТОТО МЕСТО

WEB Телевизија во живо

Викендов, со одигрување на 30-то коло, завршија фудбалските возбудувања во Втората македонска лига за сезоната 2022/2023. На Градскиот стадион во Гевгелија, фудбалерите на „Кожуф“ го победија некогаш реномираниот прволигаш, екипата на скопски Вардар со резултат 3-1 и првенството го завршија на деветтото место. Воска и Гостивар како прва и втора екипа се новите прволигаши. Вардар ќе игра бараж со екипата на Скопје за пласман во Првата македонска лига.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *