ДРАМСКАТА ГРУПА „ДОН КИХОТ“ ОСВОИ ВТОРО МЕСТО НА МАССУМ

WEB Телевизија во живо

Драмската група ,,Дон Кихот” при СОУ ,,Јосиф Јосифовски” освои втора награда на Образовното рандеву МАССУМ во категорија Најдобра драмска претстава, во конкуренција на 9 училишта од Македонија. Учениците: Мила Варела, Зоран Кундурџиев, Петја Спасовска, Бојан Јанев, Весна Делева, Слободанка Николова, Илија Маркудов, Давид Кокочев, Петар Паласкаров,Филип Тодов, Магдалена Делиџакова, Никола Нанчев и Андреј Ичев, се претставија со претставата ,,Шекспир нема да се лути”.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *