ДЕНЕС Е ДЕНОТ НА МАЈКАТА, ПОДАРЕТЕ И ЦВЕТ И КАЖЕТЕ И ЕДНО БЛАГОДАРАМ!

WEB Телевизија во живо

Денот на мајката се слави во втората недела во месец мај, а празникот постои од многу одамна во 1865 година. Целта на Денот на мајката е да им се заблагодари на мајките за се што прават за своите деца.Почестени се за трудот што го вложиле во воспитувањето на детето, во образованието на детето, во наклонетоста и љубовта.

Многумина често забораваат колку голема улога имала „мама“ во нивниот живот. Навидум вообичаените повици, совети и постапки на мајката придонесуваат за менталното здравје на поединецот многу повеќе отколку што тие всушност ги доживуваат.

Мајките се животни придружници, тие испраќаат лоши вести и секогаш со насмевка потсетуваат на добри вести. Често не ги прашуваат колку се уморни, иако ги извршуваат сите секојдневни обврски и често со својата совесност го носат на грб целото семејство.

На Денот на мајката мајките се даруваат со цвеќиња, скромни подароци и интимни пораки.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *