ДАРКО ПРОШЕВ 22-РИ НА ТРКАТА „PINOVO TRAIL BLACK ROCK“ ВО ГРЦИЈА НА 14 КИЛОМЕТРИ

WEB Телевизија во живо

Дарко Прошев, член на АК „7-ми Ноември“, беше единствен натпреварувач од Гевгелија кој денеска, недела, 7 мај 2023 година учествуваше во треил трката во живописното село Етохори Пела, во подножјето на Пиново.Тој го зазеде 22 место во трката на 14 километри.
 
Инаку, организаторт на трката, Спортското друштво Алмопијас имаше предвидено две трки, на патеката од 14 и 27 километри која поминува низ густа букова и борова шума, која достигнува до 1800 метри, а оттаму доминира алпската вегетација.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *