АЛЕКСАНДАР ГРУЈИЌ ТРЕТ НА ОТВОРЕНОТО ПРВЕНСТВО НА МАКЕДОНИЈА ВО ТЕНИС ЗА ИГРАЧИ ДО 14 ГОДИНИ, И ТРЕТ ВО ДВОЈКИ НА „AQUA GALA CUP“ ВО БЕЛГРАД

WEB Телевизија во живо

Изминатиот викенд во Скопје, на тениските терени на клубот POINTER се одржа Отвореното првенство на Македонија во тенис, во категоријата до 14 години. Нашиот млад и надежен тенисер, Александар Грујиќ го освои одличното трето место.
Претходно, Александар, од 15 до 23 април беше учесник на „AQUA GALA CUP“ 2023 кој се одржа во Белград, Република Србија. На силниот меѓународен турнир, на кој учествуваа 88 натпреварувачи од 22 земји, во конкуренција на двојки, грујиќ го освои високото трето место.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *