АЛЕКСАНДАР ГРУЈИЌ ГО ОСВОИ ПРВОТО МЕСТО НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО ЗА ТЕНИС ЗА ОСНОВНИТЕ УЧИЛИШТА ВО ПРИЛЕП

WEB Телевизија во живо

Во Прилеп на ТЕНИСКИТЕ терени на СРЦ Маркови Кули, вчера се одржа ДРЖАВНО првенство за ТЕНИС за ОСНОВНИТЕ училишта од Македонија во МАШКА и ЖЕНСКА конкуренција на коешто учествуваа 45 ученици тенисери од цела Македонија.Постигнати се следните резултати.

Во категоријата момчиња 6-7 одделение првото место го освои ученикот од ООУ „Владо Кантарџиев“, Александар Грујиќ, кој во финалниот натпревар беше поуспешен од Николовски Георги, ученик во ООУ Кире Гаврилоски-Јане“ од Прилеп.
 
Девојчиња 6-7одд:
1. место Надица Блажевска ООУ” Гоце Делчев” Кавадарци
2. место Нина Манасиева ООУ” Никола Карев” Кочани
3. место Лилија Поцкова ООУ” Блаже Конески” Велес
Девојчиња 8-9 одд:
1. место Мила Гугуческа ООУ” Климент Охридски” Битола
2. место Анабела Костадиноска ООУ” Блаже Конески” Прилеп
3. место Ана Манасиева ООУ” Никола Карев” Кочани
Момчиња 6-7одд:
1. место Александар Грујиќ ООУ” Владо Кантарџиев” Гевгелија
2. место Георги Николоски ООУ” Кире Гаврилоски – Јане” Прилеп
3. место Селим Јилдиз ОУ”Јахја Кемал” Скопје
Момчиња 8-9 одд:
1. место Максимилјан Алаксовски ООУ” Кузман Јосифоски – Питу” Скопје
2. место Димитар Пончев ООУ” Тоде Хаџи – Тефов” Кавадарци
3. место Павел Мукаетов ООУ”Гоце Делчев” Кавадарци

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *