ЗКУД „НЕГОРЦИ“ УЧЕСТВУВА НА ФЕСТИВАЛ ВО ТРСТЕНИК, РЕПУБЛИКА СРБИЈА

WEB Телевизија во живо

Вечерва, сабота, 29 април, со почеток од 19 часот ЗКУД „Негорци“ ќе земе учество на 23-от Меѓународен детски фестивал „За радост на сите“

Минуваат години, генерации доаѓаат и си одат, традицијата на детскиот фолклорен фестивал, ЗА РАДОСТ НА СИТЕ, продолжува!

Организациски, некогаш полесно, некогаш потешко, со стари и нови пријатели, на крајот на април „Трстеник е најмладиот, најубавиот, најразиграниот и најраспеаниот град во Србија“.
 
Годинава (од хуманитарен карактер „…за насмевка на Лена“), по 23-ти пат децата од Трстеник, Србија, Македонија и Република Српска, ќе го претстават наследството на своите предци!

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *