ВО КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО БОГДАНЦИ СОБРАНИ 38 КРВНИ ЕДИНИЦИ

WEB Телевизија во живо

На ден 28.04.2023 год, Црвен крст Гевгелија во соработка со Институтот за трансфузиона медицина спроведе уште една успешна крводарителска акција во СОУ “БОГДАНЦИ”- Богданци.
 
Оваа е прва акција годинава во Богданци следната е во месец Септември. Во периодот од 10 до 16ч. вкупно беа собрани 38 крвни единици.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *