РАКОМЕТАРИТЕ НА „ПАРТИЗАН“ ОД ГЕВГЕЛИЈА ДОБИЈА ФИНАНСИСКА ПОМОШ ОД РФМ ОД 75.000 ДЕНАРИ

WEB Телевизија во живо

Астраион Струмица, Борец од Велес, Партизан од Гевгелија и Драчево од Скопје, кои се натпреваруваат две три години во првенството, и не ги исполнија квотите да добијат ваучер, доставија барање да им се помогне финансиски од страна на РФМ, во висина од по 75.000 денари.
Веднаш ова барање доби и поддршка од првиот човек на РФМ, Живко Мукаетов, кој потенцира дека во ова тешко време мора да им се помогне.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *