НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО ВО КАРАТЕ ЗА ДЕЦА ДВЕ ПРВИ МЕСТА ЗА МЛАДИТЕ ОД КАРАТЕ КЛУБОТ „ДОЈРАН“

WEB Телевизија во живо

Крива Паланка викендов беше домаќин на Државно карате првенство во борби и кати за деца од 10-13 години на кое учествуваа над 300 каратисти, од 55 клубови од земјава.
Организацијата на првенството поддржана од Карате федерацијата им припадна на одговорните во Карате клуб “Шампион” Крива Паланка.
 
На ова првенство одличен успех постигнаа Дарија Џониќ и Михаела Јовановиќ, од Карате клубот „Дојран“. Водени од искусната тренерка Лилијана Упчева, кои станаа државни прваци во кумите-борби до 10 години.
Со ова тие се стекнаа со право да настапат на Балканското првенство во карате за деца во Бар, Република Црна Гора.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *