МАЛИ ЧЕКОРИ ДО ГОЛЕМИ ВРВОВИ

WEB Телевизија во живо

И покрај врнежливото време, изминатиот викенд, голем број учесници родители и деца учествуваа во акцијата ,,МАЛИ ЧЕКОРИ ДО ГОЛЕМИ ВРВОВИ”, преполна со детски џагор, игри, натпреварувачка желба за победа, истражувачка неизвесност, родителски ведри насмевки, гради полни со чист планински воздух, полн стомак, спорт и веселба.

Голема благодарност до Фондација ,,Ице Бегов” кои безрезервно ја поддржаа финансиски целата акција.
За настанот се погрижија членовите на Зпск Кожуф кои не себично помогнаа околу осмислување, подготовување, водењето и реализацијата на истиот.
Децата заминаа дома презадоволни во исчекување на наредното весело дружење.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *