КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА НА ЦРВЕНИОТ КРСТ ОД ГЕВГЕЛИЈА ВО ХОТЕЛ „АПОЛОНИЈА“

WEB Телевизија во живо

Црвениот крст- ОО Гевгелија организира уште една крводарителска акција во Гевгелија. Имено, на 26 април, во просториите на хотел Аполонија, во периодот од 09:00 до 16:00 часот, ќе биде одржана традиционалната крводарителска акција со хотелот Аполонија. Во соработка со службата за Транснфузиона медицина, Црвениот крст од Гевгелија ги повикува сите луѓе кои сакаат да даруваат од оваа драгоцена течност да дојдат во просториите на хотелот и да ја покажат својата хуманост.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *