ЈОВАНА КОЧЕВА ПРВА, БЛАГОЈА СТОЕВ ТРЕТ НА МУЗИЧКИОТ ФЕСТИВАЛ „ПОЛИХИМНИА“

WEB Телевизија во живо

Вчера и денес, учениците од ООМУ „Васо Карајанов“ учествуваа на 8-от Музички фестивал ,,Полихимниа” во Скопје. Јована Кочева (виолина) во класата на проф. Соња Панова освои I награда, додека Благоја Стоев (пијано) во класата на проф. Александар Лазаров освои III награда. Училиштето им честиташе на сите ученици за постигнатите резултати, а се заблагодари и на корепетиторот проф. Владо Сапламаев за неговата соработка.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *