ХУМАНИТАРЕН РОК КОНЦЕРТ НА ГРУПАТА „NEBULA“

WEB Телевизија во живо

Општинска организација на Црвен крст Гевгелија во рамки на програмата ,,Црвен крст во акција-промоција на хумани вредности” денес, четврток, 20 април организира Рок вечер!
Во Домот на културата, со почеток од 19 часот ќе настапи младиот гевгелиски бенд ,,Nebula”, во кој членуваат Мартин Стојанов, Мартин Јанчев, Иван Ичев, Јован Велев,Филип Димов и Панче Џинов. Нивното име означува облак од ѕвезди на ноќното небо. Тие се нашите млади ѕвезди во облакот на надежта. Влезницата за концертот чини 100 денари, додека сите собрани средства се наменети за Здружението на слепи лица од Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *