БЛАГОЈЧЕ НАЈДЕСКИ ПРВ НА ЧЕТВРТИОТ ПО РЕД ШАХОВСКИ „ГРАН ПРИ“ ОРГАНИЗИРАН ОД ШК „7-МИ НОЕМВРИ“

WEB Телевизија во живо

Синоќа во просторијата на Шаховскиот клуб “7 Ноември “беше одржан 4-от по ред Сениорски Гран При “Април 2023”, на кој учество зедоа 16 шахисти.

По одиграни 9 кола Швајцарски систем и темпо на игра 10 мин.+ 5 сек. најдобар беше Благојче Најдески со 7 поени, втор беше Борче Танчев со 6,5, додека третото место го освои Тоше Андонов исто така со 6,5 поени.
 
Клубот им заблагодари на сите учесници на овој турнир за нивното учество,со покана кон сите љубители на шахот да учествуваат на следниот Гран При во месец мај.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *