ГЕВГЕЛИЧАНИ УШТЕ ЕДНАШ ЈА ПОКАЖАА СВОЈАТА ХУМАНОСТ. ВО КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА СОБРАНИ 47 КРВНИ ЕДИНИЦИ

WEB Телевизија во живо

На ден 26.04.2023 год, Црвен крст Гевгелија во соработка со Институтот за трансфузиона медицина спроведе уште една успешна крводарителска акција.
Традиционално и оваа година се одржа годинешната крводарителска акција во организација со хотел Аполонија.
Во периодот од 9 до 16ч. вкупно беа собрани 47 крвни единици.
Црвениот крст Гевгелија продолжува понатаму со крводарителската акција во СОУ “БОГДАНЦИ” – Богданци, утре, 28 април, 2023 година.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *